Coldplay paralajmërojnë albumin e dytë live
27.09.2012 | 10:03
Live 2012, do të përfsihhen këngët e interpretuara në festivalin Glastonbury. Coldplay, më 20 nëntor, do të lansojë albumin e dytë live, Live 2012, në të cilin përfshihen incizime nga koncertet në Paris, Montreal, si dhe në festivalin e vitit të kaluar Glastonbury. Me këtë album, do të lansohet edhe DVD-ja, për të cilën Paul Dugdale thotë: “Kemi dashur të bëjmë një film, i cili është njëkohësisht intim dhe epik.” Albumin e kaluar live, Coldplay e ka incizuar në vitin 2003, në Sidney. 
Emri
E-posta
Content
Positive Gold App For Android
Download Link
http://marci413.getmarci.com
22.06.2012
Muzikë
Coldplay paralajmërojnë albumin e dytë live
Live 2012, do të përfsihhen këngët e interpretuara në festivalin Glastonbury. Coldplay, më 20 nëntor, do të lansojë albumin e dytë live, Live 2012, në të cilin përfshihen incizime nga koncertet në Paris, Montreal, si dhe në festivalin e vitit të kaluar Glastonbury. Me këtë album, do të lansohet edhe DVD-ja, për të cilën Paul Dugdale thotë: “Kemi dashur të bëjmë një film, i cili është njëkohësisht intim dhe epik.” Albumin e kaluar live, Coldplay e ka incizuar në vitin 2003, në Sidney. 
27.09.2012


Faith Hill me single të ri
Faith Hill ka bërë të ditur se do të prezantojë këngën e saj të re të dielën, më 30 shtator. Këngëtarja, në Twitter, ka deklaruar se do të prezantojë këngën American Heart. Siç bën të ditur People, Hill gjithashtu ka thënë se kënga është ‘një kujtesë pa marrëzi’ e frymës së Shteteve të Bashkuara. “Kemi përjetuar shumë si shtet gjatë viteve të fundit, kemi hasur në vështirësi të jashtëzakonshme. Njerëzit po vuajnë,” ka thënë Hill. Muajin e kaluar, Hill dhe bashkëshorti i saj, Tim McGraw, kanë deklaruar se do të jenë bashkë në turne në Las Vegas, që pritet të fillojë në dhjetor. Shikoni më poshtë - performancën e intros së Sunday Night Football nga Faith Hill.
27.09.2012


Kylie Minogue – Flower (video)
Kylie Minogue ka prezantuar këngën e re online. Këngëtarja ka lansuar Flower  si produktin e saj të parë muzikor nga albumi i saj i ardhshëm, The Abbey Road Sessions. Kënga nuk është paraqitur në asnjë album të saj të mëparshëm, por këngëtarja e performoi si pjesë të turneut të saj botëror, X. Flower, zyrtartisht, mund të shkarkohet në internet nga 25 shtatori. Ndërkohë, The Abbey Road Sessions do të  përfshijë 16 ri-punime, duke përfshirë versionet e reja të Can’t Get You Out Of My Head, Slow dhe Come Into My World. Kjo vepër muzikore, do të plasohet në treg më 29 tetor. Videon e këngës Flower mund ta dëgjoni duke klikuar në linkun e mëposhtëm:
27.09.2012


Vdes Andy Williams
Këngëtari amerikan Andy Williams, ndër hitet e të cilit janë Moon River dhe Can't Take My Eyes Off of You, në vitet e ’50-ta dhe të ’60-ta të shekullit të kaluar, ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Branson të Missourit. Ai ishte 85 vjeç. Familja e tij tha se Williams ka vdekur të martën pas një beteje njëvjeçare me kancerin në fshikëzën urinare. Williams ka marrë një mori çmimesh derisa në vitet e tij të lavdisë ishte i rregullt në televizion me seri të ndryshme të përgatitura nga vetë ai. Ish-presidenti Ronald Reagan, e ka quajtur zërin e tij “thesar kombëtar”, transmeton Rel.
Ai njihet në masë të madhe në botë me versionin e tij të kolonës zanore të filmit të njohur të vitit 1970 Love Story.
27.09.2012


Latin Grammy Awards 2012
Las Vegas do të jetë nikoqir i The Latin Grammy Awards më 15 nëntor. Ja lista e kompletuar e të nominuarve në Latin Grammy Awards 2012.   
GENERAL FIELD
Album Of The Year
Independiente - Ricardo Arjona
Un Pokito De Rocanrol - Bebe
Chico - Chico Buarque
Eso Es Lo Que Hay - ChocQuibTown
Con Quien Se Queda El Perro? - Jesse & Joy
MTV Unplugged - Juanes
Dejenme Llorar - Carla Morrison
Peligro - Reik
Dear Diz (Everyday I Think Of You) - Arturo Sandoval
Especial Ivete, Gil e Caetano - Caetano Veloso, Gilberto Gil & Ivete Sangalo
Record Of The Year
'Fuiste Tu' - Ricardo Arjona con Gaby Moreno
'Calentura' - ChocQuibTown Featuring Tego Calderon & Zully Murillo
'Que Te Vaya Mal' - Kany Garcia
'En El Cielo No Hay Hospital' - Juan Luis Guerra
'Corre!' - Jesse & Joy
'Azul Sabina' - Juanes Featuring Joaquin Sabina
'Hasta Que Te Conoci' - Manaa
'Atras Da Porta' - Ivete Sangalo
'No Me Compares' - Alejandro Sanz
'Besame Mucho' - Zoe
Song Of The Year
'Azul Sabina' - Juan Luis Guerra, Juanes & Joaquin Sabina, songwriters
(Juanes Featuring Joaquin Sabina)
'Corre!' - Jesse & Joy & Tommy Torres, songwriters (Jesse & Joy)
'Creo En Ti' - Kiko Cibrian, Gilberto Marin, Julio Ramirez & Monica Velez, songwriters (Reik)
'Dejenme Llorar - Carla Morrison, songwriter (Carla Morrison)
'En El Cielo No Hay Hospital' - Juan Luis Guerra, songwriter (Juan Luis Guerra)
'Estoy Hecho De Pedacitos De Ti' - Jose Luis Latorre, Antonio Orozco & Xavi Perez, songwriters
(Antonio Orozco Featuring Alejandro Fernandez)
'Extranjero' - Maycon Ananias & Cassyano Correr, songwriters (Maria Gadu)
'Fuiste Tu' - Ricardo Arjona, songwriter (Ricardo Arjona con Gaby Moreno)
'Invisible' - Amaury Gutierrez & Gian Marco, songwriters (Gian Marco)
'No Me Compares' - Alejandro Sanz, songwriter (Alejandro Sanz)
Best New Artist
Gaby Amarantos
Deborah De Corral
Elain
Ulises Hadjis
Los Mesoneros
Juan Magan
Rosario Ortega
Piso 21
3BallMTY
Ana Victoria
POP FIELD
Best Contemporary Pop Vocal Album
En Acustico - Pablo Alboran
Chambao - Chambao
Con Quien Se Queda El Perro? - Jesse & Joy
Bela y Sus Moskitas Muertas - Beatriz Luengo
Reconocer - Pamela Rodriguez
URBAN FIELD
Best Urban Music Album
Otro Nivel De Musica Reloaded - J. Alvarez
The Original Gallo Del Pais - Tego Calderon
The Most Powerful Rookie - Farruko
MT02 New Generation - Don Omar
La Bala - Ana Tijoux
ROCK FIELD
Best Pop/Rock Album
Porfiado - El Cuarteto De Nos
Turista Del Amor - Jotdog
Diciembre - Leiva
Camino A Encontrarte - Los Claxons
La Cuenta Atras - Vega
ALTERNATIVE FIELD
Best Alternative Music Album
Mundo Anfibio - Lisandro Aristimuno
Eso Es Lo Que Hay - ChocQuibTown
Cosas Perdidas - Ulises Hadjis
Sueno De La Maquina - Kinky
Dejenme Llorar - Carla Morrison
TROPICAL FIELD
Best Salsa Album
Eba Say Aja - Ruben Blades & Cheo Feliciano
Soy y Sere - Luis Enrique
Watch Out! Ten Cuidado! - Mambo Legends Orchestra
Busco En Pueblo - Victor Manuelle
Mi Ultima Grabacion - Tito Nieves
Best Tropical Fusion Album
Afronauta - Caseroloops
Ilusion+ - Fonseca
Una y Otra Vez - Sergent Garcia
The King Of Dance - Juan Magan
Phase II - Prince Royce
REGIONAL MEXICAN FIELD
Best Ranchero Album
Mas De Un Camino - Pepe Aguilar
Asi - Shaila Durcal
No Que No. - Pedro Fernandez
Aqui En El Rancho - Miguel y Miguel
Trio Ellas - Trio Ellas
Best Regional Mexican Song
'Ay Mi Mexico' - Ismael Gallegos & Alberto 'Beto' Jimenez Maeda, songwriters
(Mariachi Divas De Cindy Shea)
'Como Me Acuerdo De Ti' - Charlie Corona & Jesse Turner, songwriters (Siggno)
'El Dia Que Me Fui' - Luis Carlos Monroy & Adrian Pieragostino, songwriters (Shaila Durcal)
'El Mejor Perfume' - Luis Carlos Monroy & Adrian Pieragostino, songwriters
(La Original Banda El Limon De Salvador Lizarraga)
'Vivo Contenta' - Manuel Eduardo Toscano, songwriter (Paquita La Del Barrio)
BRAZILIAN FIELD
Best MPB (Musica Popular Brasileira) Album
Oasis De Bethania - Maria Bethania
Joao Bosco 40 Anos Depois - Joao Bosco
Amoragio - Ivan Lins
O Que Voce Quer Saber De Verdade - Marisa Monte
Raiz - Leila Pinheiro
Elo - Maria Rita
Especial Ivete, Gil e Caetano - Caetano Veloso, Gilberto Gil & Ivete Sangalo

Best Brazilian Song (Portuguese Language)
'A Doida' - Pretinho Da Serrinha, Leandro Fab & Seu Jorge, songwriters (Seu Jorge)
'Ai Se Eu Te Pego' - Antonio Dyggs & Sharon Axe Moi, songwriters (Michel Telo)
'Ainda Bem' - Arnaldo Antunes & Marisa Monte, songwriters (Marisa Monte)
'Amor E Pra Quem Ama' - Lenine & Ivan Santos, songwriters (Lenine)
'Querido Diario' - Chico Buarque, songwriter (Chico Buarque)
PRODUCER OF THE YEAR
Moogie Canazio, Gregg Field & Arturo Sandoval, Sergio George, Juan Luis Guerra, and Martin Terefe.
26.09.2012


Mumford and Sons përpunojnë ‘Tessellate’
Mumford ans Sons kanë përpunuar këngën Tessellate nga Alt-J, nga albumi debutues i bendit, An Awesome Wave. Bendi dje mori pjesë në iTunes Festival në London’s Roundhouse, lansoi albumin e dytë, Babel, dhe prezantoi detajet e një turneu masiv në Britani dhe Irlandë. Bendi do të performojë në:     
Torquay Princess Theatre (21 nëntor)
Portsmouth Guildhall (22)
Ipswich Regent Theatre (23)
Dundee Caird Hall (25)
Carlisle Sands Centre (26)
Llandudno Venue Cymru (27)
Newcastle Metro Radio Arena (4 dhjetor) 
Glasgow SECC (5)
Birmingham LG Arena (7)
Manchester Arena (10)
London O2 Arena (11)
Cardiff CIA (13)
Belfast Odyssey Arena (15)
Dublin O2 (16)
Producent i Babel, ishte bahskëpunëtori Markus Dravs i Arcade Fire/Coldplay, i cili ka punuar me bendin edhe në albumin e tyre të parë.    
26.09.2012


Whitney Houston, R Kelly shpalosin duetin ‘I Look To You’
Dueti i Whitney Houston dhe R Kelly, I Look To You, është prezantuar online. Kënga, e cila ndodhet në albumin e 2009-ës nën emrin e njëjtë, është ripunuar për të kombinuar të dy vokalet e tyre. Versioni i ri i kësaj kënge, ndodhet në albumin me hitet e mëdha, I Will Always Love You – The Best of Whitney Houston, i cili pritet të hedhet në treg më 13 nëntor. Përveç hiteve të saj të mëdha, ky album përfshin edhe këngën e palansuar më parë, Never Give Up, producent i së cilës ishin Jermaine Dupri dhe Bryan-Michael Cox. Kelly, së fundmi, e ka përshkruar Whitney-n si ‘motër’, kur kanë bashkëpunuar për kolonën zanore për filmin e saj Sparkle. Dëgojni I Look To You:   
26.09.2012
1-7 of 18
1
2
3
Facebook